viesumajas.lv draugiem viesumajas.lv twitter viesumajas.lv youtube

Kāli - patiesība par nepatiesību 01.02.2011

Kāli - patiesība par nepatiesību
Šīs vasaras slavenākā viesu māja noteikti ir Kāli, un ir iemesls tādai būt. Sakopta vide, tuvu Rīgai un romantiska atpūta jebkurai kompānijai.
Jūlija beigās Latvijas drukātajā un interneta medijos parādījās ziņa, ka kādā no Latvijas viesu namiem saindējušies cilvēki. Pāris dienas vēlāk parādījās ziņa, ka tas noticis viesu namā "Kāli". Tā nu mēs Viesumājas.lv komanda 2 cilvēku sastāvā devāmies apraudzīt viesu namu un noskaidrot kā tad tur īsti bija.

Viesu nams atrodas pie Ķekavas, 18 km braucienā no Rīgas centra, tāpēc pēc 15min braukšanas jau esam klāt. Lai arī viesu nama atrašana problēmas nevajadzētu sagādāt, jo saimnieks ir parūpējies par animētu karti mūsu portālā, mūs viņš sagaida pie Rīgas-Bauskas šosejas un laipni parāda ceļu līdz Kāliem.

Viesu nama teritorijā mūs sagaida plašs dīķis un mazs draudzīgs saimnieku suns, kas visu atlikušo laiku mūs ik pa laikam izklaidē.

Teritorija pārsteidz ar savu sakoptību, par ko vajadzētu pamācīties daudzām citām viesu mājām un naktsmītnēm Latvijā - zāle nopļauta, nekur nekas apkārt nemētājas, tiešām smuki, nav kur piesieties. Pirmais iespaids visnotaļ pozitīvs.

Teritorijā ir paliels dīķis priekš romantiskām nakts peldēm kādā no 2 pirtīm vai rīta peldei kādā no guļvietu namiņiem. Kopā šeit ir iespējams izguldīt līdz 100 cilvēkiem. Ik uz soļa pārsteidz saimnieka izdoma, jo katrā teritorijas ēkā un pat gandrīz katrā istabā ir kaut kas unikāls un nekur citur nav redzēts. Kā vienu no piemēriem var minēt guļamvietas, kur ierastie matrači ir pacelti pus metru virs zemes, tādējādi ir mīkstāki un vairāk līdzinās gultām. Sīkums, bet patīkami. Vēl viena no daudzajām lietām, kas izpelnās mūsu komplimentus ir aukstā duša lielajā pirts mājā, kura ir iebūvēta koka mucā. Kaut ko tādu redzam pirmo reizi. Oriģināli un smuki.

Saimnieks liek mums priekšā un rāda viesu grāmatu, kur ierakstus par savu apmeklējumu ir veikuši tādas sabiedrībā zināmas personas, kā komponists Raimonds Pauls, bijušais Rīgas mērs un bijušais ministru prezidents Andris Bērziņš un vēl daudzi citi. Tātad arī mūsdienu sabiedrībā zināmas personas ir iecienījušos šo viesu namu.

Aktīvākas atpūtas cienītājiem šeit ir iespēja izbraukt kādu līkumu ar laivu vai ūdens velosipēdu (katamarānu) pa palielo dīķi, kurā zied ūdensrozes un acis priecē strūklaka, kas naktī tiek izgaismota.

Viesu namā vienlaikus ir iespējams apmesties vairākām kompānijām, jo teritorijā ir 4 ēkas, 2 pirtis un 2 guļvietu mājas, bet visas šīs ēkas ir izvietotas tā, lai netraucētu cita citai. Mēs apmetoties mazajā guļvietu mājiņā uz pussalas nemaz nedzirdējām pirtī esošo lietuviešu kompāniju, kur nu vēl runājot par ģimeni, kas bija apmetusies lielajā pirtī. Salds miegs un izgulēšanās garantēta.

Patiesība par nepatiesību un meliem

21. jūlijā Latvijas infektoloģijas centrs nāk klajā ar paziņojumu, ka SIA „Baltijas ceļojumu grupa” darbinieki nav saindējušies ar pārtiku viesu namā Kāli, bet pēc viesu nama apmeklējuma uzturā lietojuši sabojājušos pārtiku, tāpēc medijos izskanējušās ziņas par to, ka viesu namā „Kāli” ar pārtiku saindējušies cilvēki ir pilnīgi meli.
Pilns raksts šeit: http://viesumajas.lv/default.php?nav=7&raksts=8

Iepriekšminētais uzņēmums SIA „Baltijas ceļojumu grupa” bija pasūtījis viesu namā ēdināšanu. Ēdiens bijis tik lielā apjomā, ka pat palicis pāri, tāpēc darbinieki paņēma viņu līdz uz savu uzņēmumu. Pēc pāris dienām (!!!) viņi šo ēdienu bija lietojuši uzturā savā uzņēmumā, kā rezultātā viņi saindējās. Nepareizā temperatūrā uzglabātā pārtikā stafilokoku baktērijas savairojas ļoti ātri, tāpēc šajā gadījumā pats uzņēmums nenodrošinot līdzpaņemto pārtiku ar vajadzīgo temperatūru veicināja baktēriju attīstību pārtikā, kā rezultātā visi, kas vēlāk lietoja šo pārtiku saindējās. Jebkurš ēdiens 2 dienas stāvot nepiemērotā temperatūrā sabojājas it īpaši salāti, kā šajā gadījumā

Medijos saceltā ažiotāža bija liela un negatīvā informācija izskanēja ļoti strauji un daudz, bet pats slēdziens, kas parāda, ka viesu nams „Kāli” ir nevainīgs šajā gadījumā medijos neizskanēja gandrīz vispār. Tāpēc nākas secināt, ka Latvijas mediji ir bezatbildīgi un nav ieinteresēti, lai mūsu vietējais tūrisms attīstītos, par ko liecina negatīvās informācijas publicēšana nepārbaudot faktus un patiesās informācijas slēpšana.

Viesumājas.lv secinājumi un slēdziens

Noteikti rekomendējam viesu namu „Kāli” gan atpūtai, gan svinībām, gan visam pārējam ko vien šeit var sadarīt un pasūtīt ēdienu šeit var droši bez raizēm.
Īpaši iesakām viesu namu kāziniekiem, pirts cienītājiem un ģimenēm ar bērniem, kā arī mazais pussalas namiņš mūsuprāt ir ideāli piemērots pārim, kas vēlas baudīt romantiku, jo nekur citur Latvijā nevienā viesu namā nav bijusi iespēja redzēt labāku vietu, kur baudīt divvientulību.

Plusi
  • pārdomātas gultasvietas
  • jauka pirts un baseins
  • apgaismota strūklaka
  • ir vieta dejām
  • karaoke
  • laivas un katamarāna lietošana apmeklētājiem bez maksas
  • ugunskura vietas
  • batuts un šūpoles bērniem
Mīnusi
  • NAV

Jaunumi

03.12.2013

Kalnu slēpošanas trases Latvijā

Kalnu slēpošanas trases Latvijā
Pamazām tuvojas ziema un tas nozīmē, ka mēs arvien vairāk domājam par kalnu slēpošanas priekiem, bet kur meklēt informāciju par slēpošanas trasēm Latvijā?

01.03.2012

Ziemas auto trase "Turbas"

Ziemas auto trase "Turbas"
Tikai 40 km no Rīgas, atpūtas kompleksā "Turbas" ir atklāta ziemas auto trase!

01.09.2011

Kazdangas parka svētki 2011

Jau šajā nedēļas nogalē, 3.septembrī Kazdangas parkā svinēs svētkus! Kazdangu pieskandinās bērnu dzidrie smiekli, jo tieši par viņiem ir padomāts visvairāk, notiks dažādas radošās...

19.08.2011

Ķekavas novada TIC e-lapa - 4. izdevums

Ķekavas novada TIC e-lapa - 3. izdevumsTūrisma informācijas centra veidotās e-lapas 4. numuru. Katrs lasītājs atradīs sev ko noderīgu! Izdevums pdf formātā pieejams šeit . ...

11.08.2011

Ķekavas novada TIC e-lapa - 3. izdevums

Šajā numurā lasiet: "Iepazīsti savējos 2011 noslēdzies", "Parkulturu.lv tagad arī video galerijas", "4.augustā notika oficiālā ĶNKA Kultūras informācijas centra atklāšana", "17.augustā Čikāgas...
viesu nams | lauku māja | brīvdienu māja | atpūtas komplekss | pirts | viesnīca, hostelis | pils, muiža